Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Main Menu

ODPUST KRZYŻA ŚWIĘTEGO I DOŻYNKI

Dnia 18 września w niedzielę w naszym Sanktuarium celebrowaliśmy uroczystość odpustową Znalezienia Krzyża Świętego. Ten tytuł parafii jest od 1839 roku. Wczesniej nasza parafia była pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP. Przy wystawionych relikwiach Krzyża Pańskiego odpustowym uroczystościom przewodniczył Ks. Infułat Jan Sołowianiuk. W pięknym kazaniu ukazał wartość zbawienną Krzyża Jezusowego.
Drugi motyw świętowania to Dożynki – dziekczynienie za plony. Ks. Infułat apelował do rolników aby nie porzucali swojej ziemi, aby kochali ziemię, bo ona jest żywicielką nas wszystkich. Dziękował z uznaniem za powołanie jakim jest uprawa roli. Z wszystkich wsi i ulic Małego Płocka zostały złożone kosze dożynkowe, które od razu zostały przekazane klerykom dla WSD w Łomży. Wieniec dożynkowy Przygotowali i nieśli Budy Żelazne. Starostami tegorocznych dozynek byli rolnicy ze Starego Rakowa Państwo Lidia i Jerzy Duda.
W czasie procesji został też poświęcony barokowy Krzyż zawieszony od strony zewnętrzej prezbiterium. Projekt i wykonanie Krzyża to warsztat Państwa Zielińskich z Małego Płocka.
Bogu niech będą dzięki za przepiekną pogodę, w czasie procesji jakby dla nas Jezus zaświecił słońce, w którego promieniach można było się ogrzać.
Ks. Kustosz.

 SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ POCIESZENIA PANI MAŁOPŁOCKIEJ © All Rights Reserved.

 
Realizacja: CEM SpesMediaGroup