1.Odpust Matki Bożej Królowej Polski – tytuł kościoła: zawsze 3 maja – główny odpust w Sanktuarium – przychodzą pielgrzymki z obrazami z poszczególnych ulic i wsi naszej parafii oraz pielgrzymi z okolic naszego Sanktuarium.
Msze św.: 8.00, 10.00, 12.00 – Suma, procesja, 17.00. Po nabożeństwach obchodzimy ołtarz wielki na kolanach. Przed każdą Mszą św. jedna część różańca. Spowiedź święta przez cały dzień.

2. Odpust Przemienienia Pańskiego: najbliższa niedziela przed lub po 6 sierpnia, odpust ze świecami oraz jubileusze małżeńskie,
Msze św.: 8.00, 10.00, 12.00 – Suma, procesja, 17.00. Przed każdą Mszą św. jedna część różańca. Spowiedź święta przez cały dzień.

3.Odpust Znalezienia Krzyża Świetego – tytuł parafii, najbliższa niedziela przed lub po 14 września, odpust połączony z dożynkami - dziękczynienie za plony.
Msze św.: 8.00, 10.00, 12.00 – Suma, procesja, 17.00. Przed każdą Mszą św. jedna część różańca. Spowiedź św. przez cały dzień. W piątek przed odpustem Droga Krzyżowa w plenerze od Wieczernika do Karawaki.

4.Odpust Matki Bożej Różańcowej: najbliższa niedziela przed lub po 7 października, dziękczynienie z kwiatami od  KŻR dla MB Pocieszenia,
Msze św.: 8.00, 10.00, 12.00 – suma i procesja KŻR,

5.Wniebowzięcie NMP - 15 sierpnia - wielka uroczystość w naszym Sanktuarium: Msze św: 8.00, 10.00, 12.00, 15.00 oraz 17.00 - dywan z żywych kwiatów oraz deszcz z płatków róż sypany ze sklepienia prezbiterium dla Maryi.

W wigilię do Wniebowzięcia NMP 14 sierpnia o 20.00 - Msza św. oraz Ekstremalna Droga Różańcowa - 15 kilometrów.

6. Różaniec pod gwiazdami - w okolicach 4 września wspomnienie MB Pocieszenia.

7.Odsłonięcie i zasłonięcie łaskami słynącego Obrazu Matki Bożej Pocieszenia w każdy odpust, święta i uroczystości Maryjne oraz środowe Nowenny na każdej Mszy św.