Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Main Menu

Śmierć w rodzinie należy do najbardziej przykrych, często też bardzo trudnych przeżyć. Niech pociechą dla nas będzie wiara w życie wieczne. Jezus zapewnia nas: „Kto wierzy we Mnie, choćby i umarł, żyć będzie”.

Przy załatwieniu spraw związanych z pogrzebem konieczny jest akt zgonu z USC, karta zgonu dla administratora cmentarza i potwierdzenie przyjęcia sakramentów świętych przed śmiercią (od kapelana jeśli w szpitalu).

Ze względu na wyjątkowy charakter, pogrzeb można zgłaszać poza godzinami kancelaryjnymi.

Termin pogrzebu proponuje rodzina, ale kapłan ma również możliwość małej korekty zaproponowanego terminu: powód: (inne pogrzeby, nabożeństwa, inne obowiązki kapłanów, itp.)

Rodzina przygotowuje na piśmie, najlepiej na komputerze tzw. Ostatnie pożegnanie ze strony zmarłego.

Na pogrzebach zbierane są dobrowolne ofiary na tace, na Msze św. od uczestników pogrzebu. Rodzina w najbliższą niedzielę po pogrzebie zgłasza się do zakrystii po odbiór harmonogramu tych Mszy św. popogrzebowych. Pamietajmy, że Msza św. stanowi najwiekszą pomoc duchową dla zmarłego.

Ponad te Msze św. popogrzebowe, warto zatroszczyć się o Msze św. w rocznicę śmierci, z okazji imienin lub urodzin zmarłego, Msze św. nowennowe (dziewięć Mszy św.) lub Gregorianki ( trzydzieści Mszy św. za jednego zmarłego przez cały miesiąc).

 SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ POCIESZENIA PANI MAŁOPŁOCKIEJ © All Rights Reserved.

 
Realizacja: CEM SpesMediaGroup