Chrzty w naszej parafii odbywają się w każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 10:00 lub 12.00.

Prosimy o zastanowienie się przy wyborze imienia dla dziecka. Polskie imiona są piękne i jest z czego wybrać, nie musimy brać przykładów z innych krajów. Co prawda decyzja należy do rodziców, ale należy wziąć pod uwagę również dobro dziecka, by gdy stanie się dorosłe nie zastanawiało się dlaczego rodzice dali mu takie imię, a nie inne.

1. Dwa tygodnie przed chrztem należy zgłosić się do kancelarii parafialnej z Aktem urodzenia dziecka ( ksero) oraz z danymi rodziców chrzestnych (imię i nazwisko, wiek, dokładny adres).
  2. Rodzice chrzestni mają obowiązek dostarczyć świadectwo moralności wystawione przez duszpasterza parafii, w której mieszkają. Świadectwa to należy koniecznie dostarczyć w dniu spisywania aktu chrztu.
  3. W sobotę poprzedzającą chrzest, w czasie Mszy św. o godz. 17.00 jest okazja do spowiedzi.
  4. W dniu chrztu należy przybyć najpierw do kancelarii parafialnej ok. 15 minut przed uroczystością na podpisanie Aktu chrztu, potem idziemy do kościoła i stanajemy w drzwiach głównych kościoła.
  5. Należy posiadać świecę chrzcielną oraz białą szatę (zaleca się ubranko, w które będzie można ubrać dziecko). Przed chrztem zarówno rodzice (o ile stan prawny im na to pozwala) jak i rodzice chrzestni powinni przystąpić do sakramentu pojednania.
  6. W czasie Mszy św. należy przystąpić do Komunii św. Dobrze jest ofiarować tę Komunię w intencji dziecka.

Rodzicami chrzestnymi mogą być ci, którzy:

• ukończyli 16 rok życia,
  • przyjęli Sakrament Eucharystii i Bierzmowania,
  • są praktykującymi katolikami i prowadzą życie zgodne z zasadami wiary,
  • chrzestnymi nie mogą być osoby żyjące w małżeństwie bez ślubu kościelnego, a także ci z młodzieży, którzy nie uczęszczają na katechizację.