Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Main Menu

Śluby Wieczyste

W Lublinie w Kościele Braci Mniejszych Kapucynów na Krakowskim Przedmieściu 17.09.2022 miały miejsce śluby wieczyste s. Moniki Marii Gołaś, w których wobec całego Kościoła poświęciła się na całe życie Bogu poprzez praktykowanie rad ewangelicznych: posłuszeństwa, ubóstwa i czystości. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył bp Adam Bab, który nawiązując do Słowa wybranego przez Profeskę mówił:

,,Śluby zakonne są jak trzy naczynia, w które siostra Monika chce wlać miłość. To miłość nadaje najgłębszy sens wypełnianiu tych ślubów. Jaka miłość? ,,To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. (J,15,12) Najprawdziwsza miłość, to taka, która nie jest z nas, przychodzi od Boga samego ,,tak jak JA was umiłowałem”, przychodzi żeby powiedzieć, że według takiej miłości, takiego wzoru uporządkuje sobie człowiek swoje życie. Będzie to miłością promieniował i będzie się ten ludzki świat porządkował, nie będzie on byle jaki. To nie jest porządek tylko na doczesność. To zwiastowanie porządku, który nastanie i nie przeminie. O taką miłość tutaj chodzi. Nie do śmierci, ale po wieczność całą. To są śluby wieczyste, nie doczesne.”

Modlitwą s. Monike Marię otoczyła najbliższa rodzina, przyjaciele, siostry, a także wielu kapłanów. Po zakończonej Eucharystii wszyscy udali się na wspólne świętowanie.

Dziękujemy Bogu za Dar życia i powołania s. Moniki i życzymy jej aby doświadczając Bożej miłości dzieliła się nią z innymi. Prosimy przy tym, aby Dobry Bóg powołał kolejna siostrę z naszej Małopłockiej Parafii. 

 SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ POCIESZENIA PANI MAŁOPŁOCKIEJ © All Rights Reserved.

 
Realizacja: CEM SpesMediaGroup