Dziękczynienie za peregrynację
Przez trzy i pół roku peregrynowała kopia cudownego obrazu po naszej parafii. Odwiedziny Matki Pocieszenia zaczęły się jeszcze przed ustanowieniem Sanktuarium. Czwartego września akurat w niedzielę w tym roku przypadło liturgiczne wspomnienie Matki Pocieszenia. Była to niedziela Uroczystego zakończenia peregrynacji w parafii. Bogaty program rozpisany został na cały dzień. Cztery części różańca, litanie, koronki wypełniały czas między Mszami św. Ukoronowaniem był akcja modlitewna Różaniec pod Gwiazdami na zakończenie dnia. Kopia obrazu Matki Pocieszenia została oddana w opiekę dla Koła Gospodyń Wiejskich z Rogienic Wielkich. Ubrane w białe sukienki panie z wianuszkami na głowach przepięknie prezentowały się przy obrazie naszej Matki Boskiej. Niechaj Bóg przez Maryje będzie uwielbiony za ten święty czas nawiedzin Matki w rodzinach.
Ks. Kustosz.