Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Main Menu

„Idę, bo szukam nadziei” EDK 2023

W tym roku już po raz 4 została zorganizowana Ekstremalna Droga Krzyżowa w naszym Sanktuarium. Wieczorem 24 marca o godz.19.00, około 300 osób zgromadziło się na Mszy Świętej inaugurującej nocną wędrówkę z Jezusem. Mszy Świętej przewodniczył Kustosz Sanktuarium ks. Jan Pieńkosz. Po mszy świętej wszyscy ruszyli na nocne szlaki. Większa część osób wybrała trasę 20km, tylko kilkanaście osób zdecydowało się pokonać 40km. Ale tu nie chodziło kto ile przejdzie, ale „jak” przejdzie. EDK to nie trening sportowy, lecz czas dla Boga dlatego wszyscy szli w ciszy, skupieniu, zawierzając swoje życie Jezusowi. Padało, wiało, było daleko, ciężko, bolało ale warto było. Był to czas modlitwy. Odcinki wzdłuż pól i w lesie nie były łatwe. Były momenty kryzysu ale to wszystko sprzyjało przemyśleniom duchowym. Kiedy człowiek jest obolały, w cierpieniu to łatwiej przychodzą takie rozmyślenia – mówiła jedna z uczestniczek naszej EDK. Można rzec ze to była udana noc z Jezusem. Noc niezapomnianych wrażeń, noc doświadczenia bliskości Boga, a drewniane krzyże trzymane w rękach wszystkich umacniały w wierze.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji EDK, naszym parafianom i czcigodnym gościom, którzy przybyli do nas z Warszawy, Ostrołęki, Łysych, Stawisk, Kolna, Łomży oraz tym wszystkim, którzy pomogli przy organizacji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej 2023.
Już dziś zapraszamy na V edycję EDK do naszej wspólnoty w roku 2024.  Ta droga zmienia, boli ale też umacnia wiarę i daje radość. EDK nie jest jedynie przygodą, jest to praca nad sobą.

 SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ POCIESZENIA PANI MAŁOPŁOCKIEJ © All Rights Reserved.

 
Realizacja: CEM SpesMediaGroup