PIELGRZYMKA DO MEKSYKU 10 DNI
12-22.02.2025

1 DZIEŃ: WYLOT – MIASTO MEKSYK
Spotkanie na lotnisku Chopina o godzinie 04:00 Wylot do Meksyku o godz.06:05 lot z przesiadką w Frankfurcie , przylot do Meksyku na godzinę 18:05 ( czasu lokalnego ) Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

2 DZIEŃ: MIASTO MEKSYK
Po śniadaniu przejazd na Plac Główny miasta Zócalo. Zwiedzanie, między innymi, największej barokowej Katedry Metropolitańskiej, świątyni azteckiej Templo Mayor – miejsce nazwane przez Azteków Tenochtitlan, Deptak Madero z barokowymi pałacami, Pałac Sztuk Pięknych.Przejazd do Xochimilco –Miejsca Kwiatów – w ciągu godziny pokonamy część jednego z kanałów. W czasie rejsu - obiadokolacja. Wieczorem powrót do hotelu.

3 DZIEŃ: TRZECH KULTUR – BAZYLIKA – TEOTIHUACAN
Po śniadaniu zwiedzanie: Plac Trzech Kultur, Bazylika Najświętszej Marii Panny z Guadelupe, Stara i Nowa Bazylika, przepiękne ogrody, Kapliczka na Wzgórzu. Czas na zakupy dewocjonaliów.  Przejazd do Teotihuacan, Piramida Słońca oraz Piramida Księżyca, Pałac Pierzastych Muszli czy Pierzastego Węża. Degustacja tequili. Prezentacja obróbki kamienia – obsydian, z którego wyrabiano przepiękne maski i figurki, inkrustowane srebrem i kamieniami szlachetnymi. Przejazd na obiadokolację do lokalnej restauracji. Powrót do hotelu.

4 DZIEŃ: MEKSYK – CHOLULA – TONATZINTLA - PUEBLA
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Puebli. Po drodze Cholula, miejsce gdzie Hiszpanie wybudowali na największej piramidzie kościół. Później małe pueblo Tonantzintla z przepięknym kościółkiem wybudowanym przez India. Dojazd do Puebli: Katedra, Kaplica Różańcową w kościele Santo Domingo, Słodka Uliczka. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja.

5 DZIEŃ: PUEBLA – CACAHUAMILPA - TAXCO
Po śniadaniu wyjazd do Taxco. Postój w Cacahuamilpa -podziwianie pięknych jaskini. Następnie wizyta w warsztacie srebra. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Zakwaterowanie w hotelu.

6 DZIEŃ: TAXCO – ACAPULCO
Po śniadaniu wjazd do centrum miasta taksówkami typu VW Garbus. Plac główny miasteczka – Zócalo: kościół Santa Prisca. Przejazd do Acapulco. Hotel 3 posiłki dziennie, napoje all inclusive od 11.00 do 23.00 Nocleg.

7 DZIEŃ: ACAPULCO
Śniadanie. Wypoczynek All inclusive. Nocleg.

8 DZIEŃ: ACAPULCO – VISTA HERMOSA – MIASTO MEKSYK
Śniadanie i wyjazd do Miasta Meksyk. Obiad w XVI wiecznej hacjendzie wybudowanej przez Hernana Korteza. Zakwaterowanie w hotelu w stolicy.

9 DZIEŃ : MIASTO MEKSYK -BAZYLIKA – LOTNISKO
Śniadanie. Przejazd Aleją Reforma, Pomnik Anioła Niepodległości, Krzysztofa Kolumba czy Diany, Łowczyni Gwiazd. Przejazd do Bazyliki. Przejazd na lotnisko. I wylot o godzinie 21:00 . Odlot do Polski z przesiadką w Frankfurcie .

10 DZIEŃ: POWRÓT
Przylot do Polski. O godzinie 22:40 . Zakończenie pielgrzymki.

ILOŚĆ DNI
Cena za osobę grupa
10 dni / 8 HB / all inc

33 osoby 10 500 zł + 200 USD

CENA ZAWIERA:
- przelot samolotem z przesiadką
- przejazdy na terenie Meksyku;
- zakwaterowanie w hotelach 4 *,5*
- wyżywienie wg programu - napoje płatne dodatkowo
- wyżywienie śniadania i obiadokolacje
- w hotelu w Acapulco all inclusive – 3 posiłki dziennie + napoje od 11 do 22.30
-godzinny rejs w Xochimilco, połączony z obiadem na łodziach i 5 piosenek los mariachis
- Bilety wstępu wg.programu
- przewodnik w języku polskim
- Ubezpieczenie 40 000 Euro i 15 000 NNW

CENA NIE ZAWIERA :
Napoi w czasie posiłków, z wyjątkiem all inclusive w Acapulco
Ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji 5,5 %
Transportu z i na lotnisko w Warszawie.
Napiwków dla kierowcy ok.30 USD /pobyt .

Cena podana od osoby w pokoju dwuosobowym