Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Main Menu

PIELGRZYMKA PEŁNA WRAŻEŃ
Poraz pierwszy w ponad 600 – letniej historii naszej parafii udało się zorganizować pielgrzymkę do Ziemi Świętej. 45 osób pielgrzymowało śladami Jezusa Chrystusa w czasie Jego ziemskiego życia.
Osiem dni wspólnej modlitwy w drodze, wszak jesteśmy wszyscy pielgrzymami tutaj na ziemi. Nazaret, Tabgha, Góra błogosławieństw, Kafarnaum i rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim – północ Izraela i początek naszej drogi. Kana Galilejska, Góra Tabor, Góra Karmel, Cezarea, Tel Aviv – kolejny dzień naszej wędrówki. W centrum oczywiście Jerozolima i Betlejem – tutaj serce mocniej bije – ponad trzytysiącletnie miasta – to naprawdę robi wrażanie. Bazylika Grobu Pańskiego, Golgota, Droga Krzyżowa – wiara rośnie w tych miejscach, gdzie Jezus oddał za nas życie z miłości.
Najstarsze miasto świata – Jerycho – liczy sobie ponad 11 tysięcy lat – mój Boże – to w tym czasie w Europie krzaki rosły – a tam wielkie miasto! Starożytność tych miejsc robi wielkie wrażenie. Trzy morza: Galilejskie, Śródziemne oraz Martwe – też były naszym udziałem.
Mamy za co Bogi dziękować, za łaskę świętego pielgrzymowania po Świętej Ziemi. Dla mnie osobiście to sentymentalny powrót po 15 latach. Pierwszy raz byłem na 10 rocznicę święceń kapłańskich, w tym roku przypada srebrny jubileusz – 25 lat kapłaństwa Chrystusowego. Bogu niechaj będą dzięki za tę łaskę, że razem z parafianami mogłem świętować. Codzienna Msza Św. z kazaniem była kropką nad i – i duchowym dopełnieniem tych rekolekcji.
Dyplom Pielgrzyma, który przybył do Świętego Miasta Jerozolimy – stolicy Izraela, nadał każdemu tytuł PIELGRZYMA JEROZOLIMSKIEGO. DEO GRATIAS!!!
Ks. Jan – Pielgrzym Jerozolimski

 SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ POCIESZENIA PANI MAŁOPŁOCKIEJ © All Rights Reserved.

 
Realizacja: CEM SpesMediaGroup