PIERWSZA SOBOTA Z NIEPOKALANĄ W SANKTUARIUM W mAŁYM PŁOCKU

Uroczyste obchody pierwszych sobót miesiąca mają swój szczególny charakter w małopłockim Sanktuarium w okresie letnim: od maja do października. Związane jest to z prośbą samej Matki Najświętszej z Fatimy. Od czasu ustanowienia Sanktuarium w Małym Płocku wierni i pielgrzymi upodobali sobie te nabożeństwa bądąc posłuszni wezwaniu Matki Bożej. Nasze Sanktuarium cortaz liczniej nawiedzają małe grupy wiernych z okolic: Dobrylas, Kąty, Zbójna, Dobrzyjałowo, Kolno, Łomża, Białystok a nawet Warszawa. Wysztkich zawierzamy Matce Pocieszenia i Nadziei – Pani Małopłockiej.
Nabożeństwa mają następujący program:
18.45 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
19.00 – Odsłonięcie Cudownego Obrazu Matki Pocieszenia – Pani Małopłockiej, Msza Święta z konferencją Maryjną
20.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu z medytacją jednej z tajemnic Różańca, modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała.
20.30 – Procesja Fatimska Dróżkami Różańcowymi – Niesiemy Figurę NMP oraz flagi Maryjne odmawiając jedną część Różańca
21.00 – Apel Jasnogórski oraz obejście Wielkiego Ołtarza Maryjnego

Maryja powiedziała:
Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewierności stale ranią. Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię świętą, odmówią jeden Różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia.
Dlaczego pięć sobót wynagradzających?
Córko moja – powiedział Jezus – chodzi o pięć rodzajów zniewag, którymi obraża się Niepokalane Serce Maryi:
1. Obelgi przeciw Niepokalanemu Poczęciu,
2. Przeciw Jej Dziewictwu,
3. Przeciw Jej Bożemu Macierzyństwu,
4. Obelgi, przez które usiłuje się wpoić w serca dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść wobec nieskalanej Matki,
5. Bluźnierstwa, które znieważają Maryję w Jej świętych wizerunkach.
WSZYSTKICH CZCICIELI MATKI POCIESZENIA SERDECZNIE ZAPRASZMY DO MAŁEGO PŁOCKA – NIECHAJ WSPÓLNOTA WIARY I MODLITWY ZBLIŻA NAS DO BOGA PRZEZ NIEPOKALANE SERCE MARYI