W nocy z 19 na 20 marca 2021 r. w naszej parafii Mały Płock - Sanktuarium MB Pocieszenia, odbyła się kolejna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. W chłodny, śnieżny wieczór ok 250 osób zebrało się w Sanktuarium, aby Mszą Świętą rozpocząć szczególną noc w swoim życiu. Wśród pieszych przeważali mieszkańcy gminy Mały Płock, ale byli też pielgrzymi z okolic Łomży,  Kolna, a nawet Pisza. Na koniec ksiądz pobłogosławił uczestników na nocną wędrówkę.

Po zakończonej Mszy Świętej z krzyżem i różańcem w ręku, każdy z osobistą intencją, z zapasem wody i latarką na czole, uczestnicy wyruszyli na trasę, aby doświadczyć spotkania z Tym, który umiłował nas do końca. Dla wielu była to droga przełomu, doświadczania, zmęczenia i bólu, droga odpowiedzi o sens życia, wiarę, miłość…Na trasie łatwo nie było, przez cała drogę wiał wiatr i padał śnieg.Pierwsi uczestnicy zakończyli EDK około 1 w nocy. Wchodząc do Sanktuarium dziękowali Matce Bożej Pocieszenia – Pani Małopłockiej za tę noc łaski.Mimo braku sił i przeżytych trudów, a może właśnie dzięki nim pojawiały się na twarzy uśmiechy i zapewnienia o udziale w EDK za rok.To wielkie duchowe przeżycie udało się namdoprowadzić do finału dzięki pomocy życzliwych osób.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc i przeprowadzenie EDK 2021. Szczególne podziękowania organizatorom: Ks. Robertowi Kulas oraz P. Ali Żelaznej. Wszystko na chwałę Boga w Trójcy Świetej Jedynego oraz naszej Matki Pocieszenia - Pani Małopłockiej.