OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

1. Dzisiaj wprowadzamy do naszego Sanktuarium Relikwie pierwszego stopnia św. Jakuba Apostoła. Początki naszej wspólnoty parafialnej to kościiół pw. św. Jakuba Apostołą. Znajdujemy się na szlaku Jakubowym, mamy też w transepcie kościoła ołtarz poświęcony św. Jakubowi. Bogu niech będą dzięki za tak dostojne relikwie dla nasze wspólnoty.

2. Dzisiaj różaniec przed sumą prowadzi KŻR z Rakowa Nowego, za tydzień zapraszamy Rakowo Stare.

3. Za tydzień DZIEŃ ŚW, KRZYSZTOFA I POŚWIĘCENIE KIEROWCÓW I POJAZDÓW, PRZY TEJ OKAZJI SKŁADAMY OFIARY NA MIVA POLSKA - TZN. ZAKUP POJAZDÓW DLA MISJONARZY.

4. Za dwa tygodnie doroczny  ODPUST PRZEMIENIA PAŃSKIEGO - 4 SIERPNIA - NIEDZIELA, NA WSZYSTKICH MSZACH OBCHODZIMY WIELKI OŁTARZ PO OFIERZE Z ZAPALONYMI ŚWIECZKAMI, KTÓRE SYMBOLIZUJĄ CHRYSTUSA - ŚWIATŁOŚĆ ŚWIATA.

5. Bardzo proszę o regulowanie należności za pielgrzymkę do MEDUGORJE, kilka osób się wycofało, tak więc mamy jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania: Program: Medugorje, Split, Zagrzeb, Maria Bystrica, Dubrownik oraz Budapeszt. termin: 24 - 30 sierpnia 2024 roku.

6. Serdeczne Bóg Zapłać za udział w fundacji Stacji Drogi Krzyżowej w plenerze.

7. W nawach bocznych ustawiliśmy 18 nowych ławek, aby każdemu umożliwić wygodne uczestnictwo w liturgii. Ławki wykonała stolarinia z Łomży.

8. Polecamy zmarłych w ostatnim tygodniu Bożemu miłosierdziu.

9. Intencje mszalne w gablocie przed kościołem.